Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
İnstagram

Rinoplasti

Rinoplasti

Rinoplasti olarak da adlandırılan burun estetiği ameliyatı, burnun şeklini ve/veya boyutunu değiştirmek amacıyla yapılan bir ameliyattır. Burun yüzün merkezinde yer alması sebebiyle burundaki küçük değişiklikler bile  yüzün genel çekiciliğinde ciddi iyileşmelere neden olmaktadır. Burun cerrahisi kozmetik cerrahinin en eski örneklerinden biridir ve bugün de yüksek talep görmektedir.

Burun Estetiği Neden Yapılır? 

Kişiyi burun estetiği talep etmeye iten nedenler birden fazla olabilir. Bunları kısaca inceleyelim:

  1. Doğumsal Sebepler: Doğumla birlikte ortaya çıkan ve kişiye solunum güçlüğü yaratan ya da estetik bakımdan kişiyi tatmin etmeyen durumlar, burun estetiklerinin en genel sebeplerindendir. Estetik bozukluklar solunum güçlüğü ile birleştiğinde hastaların şikayetleri artar. Gerçekleştirilen cerrahi işlem çoğu zaman iki problemi aynı anda çözmeyi amaçlar. 
  2. Sonradan Gerçekleşen Kaza ve Travmalar: Büyük bir kaza, kırılma ya da doku travması sonucunda gerçekleşen şekil bozuklukları, kişinin nefes alıp verme etkinliğinde ciddi problemler oluşturabilir ya da estetik bakımdan kişiyi rahatsız edebilir. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak bu tür durumlarda da yenilikçi yaklaşımlar ve uzman bir ekiple cerrahi çözümler sunuyoruz.  

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? 

Burun bölgenin şekli, kişinin çehresini büyük ölçüde değiştirebilecek oldukça kritik bir alan oluşturur. Bu yüzden prosedürü gerçekleştiren doktorla prosedür öncesinde yapacağınız görüşmelerde beklentilerinizi net bir şekilde anlatmanız oldukça önemlidir. Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde, doktorunuz çeşitli görüntüleme teknikleri kullanarak burnunuzun değiştirilmiş halini gösteren simülasyonlar yaratır. Bu sayede süreç boyunca kendinizi daha konforlu hissedersiniz.

Burun estetiği aşağıdaki adımlar çerçevesinde gerçekleştirilir:

Burun ameliyatlarında genel anestezi oldukça yaygın bir yöntemdir. Ancak bazı durumlarda buna gerek olmayabilir. Örneğin yalnızca burun ucuna yapılan müdahalelerde genel anestezi yerine lokal anestezi kullanılabilmektedir.