Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
İnstagram

Orta Yüz Gerçekleştirme

Orta Yüz Gerçekleştirme

Orta yüz bölgesinde yer alan yapılar alt göz kapakları, yanaklar ve elmacık kemikleridir. Yaşla yanaktaki dolgunluk azalır, yanaklar aşağıya kayar, orta yüz bölgesi basıklaşır ve düzleşir. Yüz oval görünümünü kaybeder ve dikdörtgen bir hal alır. Alt göz kapağındaki torbalar belirginleşir, alt göz kapağı uzamış gibi görünür. Yanak ile göz kapağı arasında derin bir hat oluşur. Bu hatta gözyaşı oluğu adı verilir. Bu görüntü insanların yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Ayrıca sarkan yanaklar burun ile dudak kenarları arasında iki derin çizginin oluşmasına neden olur. Bu çizgilere burun-dudak olukları (nazolabial oluk) adı verilir.

Orta yüz bölgesinde amaç kaybedilmiş olan yumuşak dokuyu yerine koymak, aşağıya doğru sarkmış olan yapıları yukarı taşımak ve bozulmuş olan alt göz kapağı-yanak ilişkisini düzeltmektir. Bu bölgede yapılabilecek gençleştirme işlemleri alt göz kapağı ameliyatı (alt blefaroplasti), endoskopik orta yüz germe, alt kapaktan yapılan orta yüz germe işlemleri, orta yüz askıları, yağ enjeksiyonları ve dolgular sayılabilir.

Orta yüz gençleştirme işlemleri ile ilgili sıkça sorulan sorular:

Orta yüz gençleştirme işlemleri kimlere yapılır?

Yaşı ilerledikçe orta yüz bölgesi basıklaşmış, yanakları aşağıya doğru sarkmış, gözyaşı oluğu deformitesi gelişmiş, dudak-burun olukları derinleşmiş kişiler bu tür ameliyatlara adaydırlar. Bu tür sorunlar daha çok orta yaşlarda belirginleştiğinden, yüz germe gerektirmeyecek durumda olan, ancak sorunları orta yüz bölgesine sınırlı 35-50 yaş arası kişilerde bu tür işlemler yapılabilir.