Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
İnstagram

Dudak Kaldırma

Dudak Kaldırma

Lip Lift Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Aslında lip liftin uygulaması son derece basittir. Üst dudak bölgesiyle burnun buluştuğu yere, tam burun altında bir kesi yapılır. Fazlalık kabul edeceğimiz uzunluk çıkarılır.

Fazla cilt çıkarıldıktan sonra, birleştirme yapılarak dikilir. Kesiyi katlar halinde kapatmak önemlidir çünkü dudağın şeklini korumak için ve yeterli kuvvet sağlamak için dikişlerin cildin altına yerleştirilmesi hayati önem taşır. Derin dikiş yerleştirildikten sonra, kesiyi mümkün olduğunca az görünür kılmak için, cilt kenarları titizlikle hizalanır. Dudak kaldırma ameliyatı “cupid yayını” (üst dudağın üstündeki iki farklı tepe noktası) yeniden şekillendirir ve burnun tabanı ile dudakların üst kısmı arasındaki mesafeyi yeniden tanımlar. Birçok estetik uzmanı bu dikey alan için ideal uzunluğun 12-15 milimetre (mm) arasında olduğuna inanmaktadır. Daha dolgun dudaklar isteyen kadınlara, enjekte edilebilir dolgu maddesi de uygulanabilir. Kesinin yeri dolayısıyla izler bu ameliyatta gizlenmekte ve gölgelenmektedir. İhtiyaca göre cilt miktarı çıkarmayı izin veren, ayarlanabilen bir ameliyattır. Ameliyat sonrası iyileşme süreci

Angel Lip lifting ameliyatından sonra iyileşme süreci 5-7 gün arasında değişir. Bu süreçte üst dudağınıza buz masajı yapmalısınız. Ameliyattan sonraki ilk 72 saatte dudağınızın şişmesi normaldir. Dikişler 5 gün içinde alınarak günlük hayatınıza geri dönmeniz sağlanır.

Lip Lift Ameliyatı (Dudak Kaldırma Ameliyatı) Nedir?

Hepimizin hayali; canlı, dinamik ve parlak bir Üst dudak boyutunu kısaltmak, dudakların sarkıklığını düzeltmek, dudağın kırmızı kısmını belirgin ve görünür hale getirmek amacıyla yapılan bir ameliyattır. Lip lift ameliyatında, burun tabanı altından başlayan ve dudağa doğru uzanan bir doku çıkartılır ve alt tarafta kalan deri burun tabanına doğru getirilerek dikilir. Bu sayede dudağın deri kısmının genişliği azalmış, boyu kısalmış olur. Bu bölüm; kolumella (burun orta sütunu) ile dudağın pembe kısmındaki eros yayı arasındaki kısmını etkiler.

Normalde dudağın bu alandaki boyu 15-25 mm arasındadır. Bu uzunluk kişiye, cinsiyete, yapıya ve yaşa göre değişkenlik gösterebilir. Lip lift dudak kaldırma ameliyatı ile bu mesafede 5-10 mm arasında küçültme yapmak mümkündür.